Europejskie Centrum Krioterapii i Rehabilitacji Sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dystrybutorem najnowocześniejszych urządzeń medycznych do krioterapii ogólnoustrojowej. Nasze wyroby posiadają certyfikat UE dla wyrobów medycznych. Czynnikiem chłodzącym w kriokomorach jest azot.

 

Kriokomora, a nie kriosauna!

Encyklopedyczne znaczenie słowa sauna to: "łaźnia, w której po kąpieli w suchym powietrzu o temperaturze około 80°C następuje kąpiel parowa, zakończona zanurzeniem się w zimnej wodzie lub śniegu"; natomiast łaźnie - to inaczej - termy" czyli: "(...) budowle składające się z wielu części: przedsionka, szatni, pomieszczeń do kąpieli suchej, pomieszczeń do kąpieli gorącej, ciepłej i zimnej z basenem, sal do masażu (...), sal wypoczynkowych (...)" /wg. Popularna Encyklopedia Powszechna wyd. Oficyna Wydawnicza rok1997/. Określenie kriosauna w stosunku do komór kriogenicznych jednoosobowych, jak widać w świetle powyższych definicji, jest zdecydowanie niewłaściwe.

Urządzenia służące do krioterapii ogólnoustrojowej, przeznaczone do użytkowania przez jedną osobę to KRIOKOMORY jednoosobowe.Ul. ŚWIĘTOKRZYSKA 36 LOK. 1, 00-116 WARSZAWA, tel./fax (48 22) 654-55-45, e-mail: biuro@160.pl licznik