Europejskie Centrum Krioterapii i Rehabilitacji Sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dystrybutorem najnowocześniejszych urządzeń medycznych do krioterapii ogólnoustrojowej. Nasze wyroby posiadają certyfikat UE dla wyrobów medycznych. Czynnikiem chłodzącym w kriokomorach jest azot.

 

Głowa wolna od czynnika chłodzącego

Faktem jest że w skórze głowy gęstość występowania termoreceptorów zimna jest większa niż w innych rejonach ciała, jednak nie oznacza to, że czynniki zewnętrzne, zarówno ciepłe jak i zimne, mają na nią pozytywny wpływ, wręcz przeciwnie. W swojej książce "Fizykoterapia" autorzy prof. dr hab. med.
T. Mika
oraz dr med. prof. nadzw.
W. Kasprzak
potwierdzają, że "reakcje naczynioworuchowe są wyjątkowo słabe w skórze głowy.
Tak na przykład w spoczynku w temperaturze 4°C utrata ciepła z tego rejonu wynosi 40% całkowitej ilości ciepła powstającej w ustroju.

Być może jest to mechanizm ochraniający mózg przed przegrzaniem. Nawiasem mówiąc, powszechnie przyjęta jest zasada wyłączania głowy z intensywnych zabiegów zarówno ciepłych, jak i zimnych."
Doświadczenie uczy, że stosowanie zimna w obszarze głowy często prowadzi do gwałtownych wzrostów ciśnienia tętniczego krwi i zaburzeń rytmu serca. W konsekwencji wyłączenie głowy z zabiegu krioterapii ogólnoustrojowej nie powoduje zmniejszenia efektywnoćci zabiegu a zmniejszenia prawdopodobieństwa powikłań.Ul. ŚWIĘTOKRZYSKA 36 LOK. 1, 00-116 WARSZAWA, tel./fax (48 22) 654-55-45, e-mail: biuro@160.pl licznik